REKRUTACJA
Zapraszamy do udziału w rekrutacji do Programu Erasmus + PRAKTYKA
(możliwy okres odbycia praktyki pomiędzy 01.03.2024 – 31.07.2025)
Jak wziąć udział w programie Erasmus+ praktyka Prezentacja UKEN
Zapis spotkania INFO DAY 06.12.2023
Regulamin-rekrutacji-i-realizacji-2024-2025.pdf
Lista Pełnomocników ds. Programu Erasmus+
ETAP I – Termin zgłaszania wniosków aplikacyjnych wyłącznie online 15.12.2023 – 31.01.2024
ETAP II – Egzamin z języka obcego: 01.02.2024 – 15.02.2024
(dotyczy studentów kierunków innych niż filologiczne z brakiem udokumentowanej znajomości języka obcego, w którym prowadzone są zajęcia/praktyka w stopniu umożliwiającym realizację studiów/praktykę. Dokumenty potwierdzające znajomość (kopie certyfikatów, dyplomów lub zaświadczeń od lektora języka w CJO)
ETAP II – III Etap – Ogłoszenie wyników do dnia 29.02.2024 r.
Profil Kandydata:
O praktyki Erasmus+ mogą ubiegać się studenci studiów pierwszego, drugiego, trzeciego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich. Praktyki muszą odbywać się w zakresie studiowanego przez Ciebie kierunku i mieć na celu rozwijanie umiejętności, uczenie się i wspomaganie rozwoju osobistego. Podczas organizowania praktyk musisz posiadać status studenta.
- posiadać status studenta studiów pierwszego, drugiego stopnia bądź jednolitych studiów magisterskich, studiów doktoranckich lub uczestnika Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej,
- student studiów pierwszego stopnia w momencie wyjazdu, musi być co najmniej na drugim roku studiów, a tym samym mieć zaliczony pierwszy rok studiów oraz nie korzystać z wpisu warunkowego,
- w trakcie stypendium student nie może przebywać na urlopie,
- student nieposiadający obywatelstwa polskiego musi ukończyć I rok studiów w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej, bez względu na rodzaj studiów.
- Posiadać kapitał mobilności (§6 Regulaminu Rekrutacji i Realizacji)
Długość pobytu:
Praktyka długoterminowa – długość trwania od 2 do 12 miesięcy w ramach jednej edycji programu. UKEN finansuje wyjazd na maksimum 120 dni (3 miesiące) niezależnie od długości trwania praktyki. Jeśli pobyt jest krótszy otrzymam proporcjonalnie niższy grant za okres liczony z dokładnością co do dnia pobytu. Wysokość finansowania (w regulaminie rekrutacji i realizacji).
Praktyka krótkoterminowa – czas trwania od 5 do 30 dni mobilności fizycznej połączone z obowiązkową częścią wirtualną (opcjonalne dla studentów doktorantów). Finansowanie na cały okres pobytu. Wysokość finansowania (w regulaminie rekrutacji i realizacji).
Praktyki absolwenckie – należy wziąć udział w rekrutacji będąc na ostatnim roku studiów i posiadając status studenta.
Praktykę absolwencką możesz rozpocząć już po zakończeniu studiów lub pózniej, ważne żeby zrealizować ją przed upływem 12 miesięcy od daty obrony w ramach jednej edycji programu.
Jak znaleźć idealne miejsce na praktykę
Wyjazd na praktykę jest życiową przygodą, ale też wyzwaniem i sprawdzianem samodzielności, ponieważ cały pobyt organizujesz we własnym zakresie, łącznie ze znalezieniem pracodawcy czy zakwaterowania. Dzięki temu wyjeżdżasz na własnych warunkach i według swoich preferencji. Twoim pracodawcą może zostać praktycznie każda firma, instytucja czy organizacja działająca w Europie jak i poza nią.
Miejsca gdzie możesz szukać praktyk:
Portal wspierający poszukiwanie miejsc odbywania praktyk i staży ERASMUSINTERN |
ESN Baza praktyk Erasmus Student Network Polska (esn.pl)
https://www.facebook.com/groups/WyjazdyzErasmus
Global Placement Internship? Find more than 2000 internships on Globalplacement
Więcej ofert:
Biuro Współpracy Międzynarodowej | OFERTY PRAKTYK (uken.krakow.pl)
WYNIKI REKRUTACJI SMP – Praktyka
lista osób zakwalifikowanych SMP
Lista niezakwalifikowanych SMP