ERASMUS+KA131-WYJAZDY SZKOLENIOWE STT
Wyjazdy szkoleniowe w ramach programu Erasmus+ projekt KA131-2023
Wyjazdy szkoleniowe podnoszące kwalifikacje zawodowe
OGÓLNE ZASADY
Celem wyjazdu pracownika jest udział w szkoleniu podnoszącym kwalifikacje związane z charakterem pracy wykonywanej w uczelni macierzystej (udział w seminarium, warsztatach z elementami szkolenia, wizyta typu work shadowing, dla nauczycieli akademickich – udział w specjalistycznych kursach z metodyki nauczania).
Celem wyjazdu STT jest udział w szkoleniu, które ma konkretnie zdefiniowany program na każdy dzień szkolenia, a z programu tego wynika, że celem udziału w szkoleniu jest podniesienie konkretnie zdefiniowanych kompetencji pracownika.
Celem wyjazdu nie może być udział w konferencji.
Głównym celem wyjazdu nie może być przeprowadzenie rozmów na temat zasad współpracy z uczelnią partnerską, a także nie może być monitorowanie postępów studentów przebywających w uczelni zagranicznej.
Podstawą ubiegania się o wyjazd jest przygotowanie indywidualnego planu szkolenia (Staff Mobility for Training Mobility Agreement, który musi zostać zaakceptowany przez macierzystą jednostkę. Indywidualny plan pracy określa zakładane cele i oczekiwane rezultaty realizowanego szkolenia oraz harmonogram pracy i zadania pracownika.
Pracownik zobowiązany jest do zrealizowania szkolenia zadeklarowanego w zgłoszonym planie szkoleniowym, podpisanym przez Kierownika Jednostki
Wysokość przyznanego grantu jest ściśle związana z zadeklarowanym w zgłoszeniu krajem, w którym odbędzie się szkolenie.
Pracownicy samodzielnie uczestniczą w poszukiwaniu instytucji partnerskiej, w której chcą odbyć szkolenie. Instytucje te muszą znajdować się w kraju uczestniczącym w Programie Erasmus+.
Wszelkie zmiany mogą nastąpić tylko w losowych przypadkach i wymagają każdorazowej zgody uczelnianego Koordynatora Programu Erasmus+.
KWALIFIKACJA PRACOWNIKÓW
Przy kwalifikacji będą obowiązywać następujące zasady rekrutacji:
– Pracownik wyjeżdża za granicę w ramach Programu Erasmus+ po raz pierwszy,
– Pracownik aktywnie realizuje działania związane z Programem Erasmus+ (udokumentowana opieka merytoryczna i organizacyjna nad studentami i pracownikami wyjeżdżającymi/przyjeżdżającymi)
– wpływ mobilności na jednostkę macierzystą pracownika oraz na uczelnię w kontekście modernizacji oraz umiędzynarodowienia,
– szczegółowość opisu programu zajęć dydaktycznych/szkoleniowych oraz planowane efekty wyjazdu),
– Pracownik musi posiadać znajomość języka angielskiego lub oficjalnego języka kraju instytucji przyjmującej w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację,
– w przypadku złożenia niepełnej dokumentacji wniosek aplikacyjny zostanie odrzucony ze względów formalnych.
OKRES POBYTU PRACOWNIKA W INSTYTUCJI PARTNERSKIEJ
- Pobyt pracownika w instytucji przyjmującej musi być rozpoczęty i zakończony w okresie pomiędzy 12 lutego 2024 r. a 31 lipca 2025 r.
- Długość pobytu to minimum 2 dni
- Finansowanie na maximum 5 dni
REKRUTACJA PRACOWNIKÓW
- Pracownicy składają zgłoszenie w Aplikacji Erasmus+131 Pracownicy w systemie WEBCON
termin zgłaszania wniosków 15.01.2024 – 31.01.2024 do godziny 15.00
Zasady Rekrutacji i Realizacji wyjazdów KA131-2023
Erasmus+ Mobility Agreement for Training KA131-2023
IMOTION (staffmobility.eu) oferty szkoleń